آشکارسازی نیازهای مشتری و ایجاد تجربه بهتر

آشکارسازی نیازهای مشتری و ایجاد تجربه بهتر


آشکارسازی نیازهای مشتری و ایجاد تجربه بهتر

اخیراً بازاریابان بر اهمیت یافتن نیازهای مشتریان و ایجاد تجربه ای به یاد ماندنی برای آنها، تمرکز کرده اند. طبق تحقیقات 86% از بازاریابان ماهر اظهار داشته اند که ایجاد تجربه مثبت بسیار حائز اهمیت می باشد. برخی از بازاریابان در حال جمع آوری اطلاعات، جهت به کارگیری این مهارت و جلب رضایت مشتریان هستند در حالی که گروه دیگری از بازاریابان این اطلاعات را جمع آوری کرده و اکنون به دنبال راهی برای برنامه ریزی صحیح هستند. به این ترتیب برای کمک به این دو گروه ما راهکارهای را ارائه می دهیم، با آقای تبلیغات همراه باشید.


آگاهی از روند خرید مشتری

-         شنیدن:همه خواسته های مشتریان را بشنوید. از طریق بازاریابی دیجیتالی، تمامی رفتارها و نیازهای مشتریان را جمع آوری کرده و به بررسی آنها بپردازید.

-         علاقه مند کردن: براساس روندی که در قسمت قبل یعنی شنیدن اتفاق افتاد و پس از بررسی رفتارها و نیازها، توصیه هایی به مشتریان ارائه دهید که موجب علاقه مندی آنها گردد.

-         یادگیری: به جای حدس زدن درخصوص رفتار مشتری، با به کارگیری این گزینه به یادگیری رفتارهایشان بپردازید تا به این طریق برنامه ریزی مناسب تری را برای دستیابی به نیازهایشان پیش بگیرید.

به کارگیری CRM:

همه افراد گمان می کنند سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) فقط راهی برای مدیریت مخاطبان و رسیدگی به امور فروش می باشد در حالیکه این سیستم کاربرد و مزایای بیشتری دارد مانند:

-         آگاهی از علم روابط

-         علم تجزیه تحلیل

-         فروش عمده

-         توانمند سازی محتوا

-         اتوماسیون بازاریابی

 

 

برنامه ریزی

برنامه ریزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد زیرا موجب شناسایی عوامل رشد و تشخیص اولویت بندی ها در روند پیشرفت می شود. به این ترتیب، اگر از چگونگی چرخه فروش و جایگاه مشتریان در آن مطلع نباشید، دستیابی و آگاهی از نیازهای آنها ممکن نیست. به یاد داشته باشید که این برنامه ریزی براساس نوع مشتری یا روش مدیریتی متفاوت است. اما باید اهداف مشترکی مانند علاقه مند کردن مشتریان به برند خود را پوشش دهد.

هر محصول یا خدماتی نیاز به راهی برای فروش دارد. با افزایش گفتگوها، برنامه ریزی خود را شروع کرده و به طور منحصر بفرد مسیر فروش خود را تعیین کنید. و در نظر داشته باشید که نقشه و برنامه ریزی شما می بایست همواره درحال تکامل باشد.

رویارویی با چالش ها

در عصر دیجیتالی امروزه، سطح نیازهای مشتریان بسیار بالاتر رفته است و خواسته هایشان براساس موقعیت جدید بازار در حال تغییر می باشد. بنابراین به دنبال راه حلی برای از بین بردن مشکلاتشان هستند که  راه حل برطرف کردن این مشکلات، پیش بینی تغییرات است. زیرا می دانیم که مشتریان جهت خرید ، راه های متفاوتی شامل تحقیقات، دلیل آوردن، تجزیه و تحلیل قیمت ها و ...را امتحان می کنند ، بنابراین تیم شما باید موجب شکل گیری اعتماد در مشتریان شود.

در نهایت ، دیدگاه کاملی از مشتریان داشته باشید و از تصمیم گیری تک بعدی خودداری کنید. چالش های زیادی وجود دارد بنابراین خود را به درستی آماده کنید.


چگونه بازاریابی خود را با نیازهای مشتریان هم تراز کنید؟

امروزه میزان اطلاعات در دسترس، دیدگاه های مختلفی را از نیازها و خواسته های مشتریان ارائه می دهد. اما به منظور عملی کردن این اطلاعات، باید آنها را به بخش های کوچکتری تقسیم کنید. همچنین این بخش ها را سازماندهی کرده و از استراتژی بازاریابی استفاده کنیدکه موجب برآورده شدن نیازهای مشتریان گردد.


 جمع آوری و ترجمه : واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top