راهکارهایی جهت افزایش جذب مشتری نکته حائز اهمیت این است که علاوه بر جذب مشتری آنها را به گونه ای ترغیب کنید که مجددا از شما خرید کنند.

در این قسمت از سایت آقای تبلیغات به نکاتی اشاره خواهیم کرد که علاوه بر جذب مشتری موجب ایجاد مشتریان ثابت می شود.


مکان : 

هر کجا باشید و هر کسب و کاری که داشته باشید مهمترین نکته ای که حائز اهمیت می باشد ، محل کسب و کارتان است.که موجب باز گشت مشتریان می گردد.البته اهمیت این قسمت فقط به موقعیت جغرافیایی محدود نمی شود بلکه مواد مهم دیگری نیز وجود دارند که اطراف شما کسب و کار مشاهبی وجود دارد یا خیر و ...

برای مثال افرادی هستند که خواستار استفاده از خدمات شما می باشند اما به دلیل ترافیکی که اغلب اطراف شما وجود دارد از مراجعه حضوری خودداری می کنند.


ظاهر : 

این موضوع کاملا صحیح است که اولین دیدار تاثیر گذار ترین و ماندگار ترین خواهد بود.این مورد تنها در افراد صدق نمی کند بلکه در خصوص وضعیت شرکت ها نیز به همین شکل است. در صورتی که قیمت های خدمات شما بسیار مناسب باشد اما محیط تمیزی نداشته باشید ، قیمت ها ی مقطوع نیز اهمیت خود را از دست می دهند.

 

قیمت ها : 

این قسمت یکی از مهمترین جنبه های هر شرکت و کسب و کاری می باشد.هنگامی که در کسب و کار خود به دنبال سود بیشتر هستید ، نباید رقابت عادلانه با شرکت های مشابه خود را از یاد ببرید.مشتریان جذب کسب و کارو خدماتی می شوند که قیمت های مناسب و مقطوعی ارائه دهد اگر آنها مطمئن باشند که خدمات مشابه را در شرکت های دیگر با قیمت بهتری دریافت خواهند کرد، قطعا ترجیح می دهند با شرکت رقیب همکاری نمایند.بنابراین می توانید در عین حال که قیمت های مناسبی ارائه می دهید سود مورد نظر خود را نیز دریافت کنید.


آگاهی از محصولات و خدمات : 

این موضوع که کارمندان در خصوص خدمات و محصولات ارائه شده توسط شرکت خود آگاهی کامل داشته باشند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.هیچ اتفاقی بدتر از این نیست که مجبور شوید شخص دیگری را جهت پاسخگویی احضار کنید یا اطلاعات غلط ارائه داده و یا از مخاطب خود خواهش کنید که روز دیگری باز گردد تا فرد دیگری پاسخگو باشد. تمام این اتفاقات ضرورت آگاهی از محصولات و خدمات را نشان می دهد بنابر این در صورت عدم اطلاع از آنها می بایست در کلاس های آموزشی شناسایی محصولات و خدمات کسب و کار خود شرکت نمایید.


برخورد مناسب : 

شکایت مشتری از رفتار کارمند شرکت، هنگام دریافت خدمات بسیار مشکل ساز خواهد بود . زیرا این شکایت و نارضایتی به افراد زیادی منتقل خواهد شد و آنها بدون حتی امتحان کردن خدمات شرکت، حس خوبی نسبت به  آن نخواهند داشت و هرگز با شرکت مذکور همکاری نخواهند کرد.بنابراین هنگام برخورد با مشتری رفتار مناسبی داشته باشید.حین صحبت با او لبخند بزنید و پیشنهاداتی ارائه دهید البته زیاده روی نکنید.گاهی ممکن است راهنمایی شما مسیر تصمیم گیری آنها را تغییر داده و خدمات بهتری را انتخاب کنند که مناسب تر می باشد.همچنین با این روند به شما اعتماد می کنند. که به  نیازهایشان توجه کرده و راه حل بهتری پیشنهاد کرده اید.

 

تبلیغات : 

این موضوع که در مکان های مناسب به تبلیغ کسب و کار خود بپردازید.بسیار حائز اهمیت می باشد این تبلیغات را می توان در روزنامه ها ، مجلات  ، اینترنت و به نمایش گذاشت.راه دیگر حراج دو روزه است. به این ترتیب مشتریان بیشتری به شما مراجعه خواهند کرد و از محصولات و قیمت ها مطلع خواهند شد و برایشان تفاوتی ندارد که فروش زیر قیمت برگزار کنید یا خیر. زیرا از محصولات و خدمات شما رضایتمند می باشند.


با به کارگیری این نکات و راهکار ها تغییرات چشمگیری در روند جذب مشتری خود خواهید داشت.


جمع آوری و ترجمه : واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top