نکاتی جهت برقراری تعادل میان کار و زندگی

اگر 80 ساعت در هفته کار کنید قطعاً درآمد بیشتری خواهید داشت و به موفقیت های بیشتری دست خواهید یافت.البته شاید این موضوع برای مدت کوتاهی به طول انجامد، اما همگی می دانیم که پس از مدتی اثرات منفی بر کسب وکار و حتی زندگی شخصی تان خواهد گذاشت. اگر ثانیه به ثانیه روز خود را به کار کردن اختصاص دهید، تعادل میان کار و زندگی خود را از بین خواهید برد.

بنابراین جهت جلوگیری از چنین رخدادی نکاتی را ارائه کرده ایم.

این نکات را با آقای تبلیغات، دنبال کنید.

 

1- ایجاد محدودیت برای زمان کاری

ساعات کاری بایدبه 5 روز در هفته محدود شود ولی باید در این ها روز به طور هوشمندانه ای کار کرد تا از افرادی که 6 روز در هفته کار می کنند عقب نمانید.

 

2- وقت گذرانی با دیگران

برای روزهای هفته خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید به طوریکه زمان آزاد شما با دیگر اعضای خانواده در تضاد نباشد و همگی زمان مشخصی را به کار خود اختصاص داده و در اوقات فراغت همراه یکدیگر وقت بگذرانید.

 

3- فقط در شرکت کار کنید.

شاید اینکه هنگام تماشای تلویزیون لپ تاپ خود را روشن کرده و برخی از کارهای خود را انجام دهید کار بسیار آسانی باشد. اما با این روند ، خانه تبدیل به محل کار شده و این سوال مطرح می شود که آیا در خانه نیز باید مشغول کار باشید؟! در حالی که طبق قانون می بایست تنها در شرکت به انجام مسئولیت های خود بپردازید

 

4- تلفن همراه خود را خاموش کنید.

اگر می خواهید با همسر خود شام بخورید یا همراه خانواده دوستان خود وقت بگذرانید، تلفن همراه خود را خاموش کرده و زمان خود را صرف کسانی کنید که برای شما ارزشمندند،نمایید. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

5- ایجادسرگرمی های جالب

سرگرمی جالبی در نظر بگیرید تا زمانی را با خانواده بگذرانید زیرا هیچ چیزی لذت بخش تر از وقت گذرانی در هوای آزاد و کنار خانواده نیست.

 

6- احساس گناه ممنوع

با لحظه ای کار نکردن احساس گناه نکنید. زیرا فکر آرام، موجب پاکسازی ذهن و تجدید قوا می شود. هنگام به اتمام رسیدن ساعت کاری به خودتان یادآوری کنید که باید روز بعد به ادامه کار خود بپردازید و نباید احساس گناه داشته باشید زیرا با برقراری تعادل میان کار و زندگی نقش موثرتری در زندگی شخصی و کاری خود خواهید داشت.

 

7- در نظر گرفتن زمانی برای رسیدن به اهداف غیر کاری

اهداف زندگی شخصی تان خود به خود برآورده نمی شوند بلکه می بایست برای آنها نیز زمانی صرف کرده و برنامه ریزی داشته باشید. اگر هدفی برای زندگی شخصی خود ندارید، هم اکنون زمان مناسبی برای تفکر در این مورد می باشد. با یک یا دو هدفی شروع کنید که در چارچوب زمانی منطقی می توانید به آنها دست یابید. و سپس برای هدف بعدی خود برنامه ریزی نمایید. این اهداف می توانند شامل اهداف سلامتی، خانوادگی یا مربوط به روابط شما باشد.

 

8- فکر کردن به کار در اوقات فراغت ممنوع!

فقط به خاطر اینکه پشت کامپیوتر نیستید یا با مشتری صحبت نمی کنید به این معنی نیست که کار نمی کنید. در حال زندگی کنید و ذهن خود را روی کاری تمرکز کنید که هم اکنون در حال انجام آن می باشید. به این ترتیب فقط زمانی نگران کار باشید که سرکار هستید. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

9- کمک به دیگران

·        به موسسات خیریه کمک کنید.

·        مشارکت در انجمن ها

·        کمک به همسایه ها یا دوستان در صورت لزوم

·        مهارت های خود را بیابید تا در صورت نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

10- هم اکنون آغاز کنید.

امروز هنگامی که ساعت به 5 رسید دست از کار بکشید و در طول عصر به فکر مسئولیت های کاری یا در حال چک کردن موبایل برای دریافت ایمیل ویا در حال طوفان ذهنی جهت پروژه بعدی خود نباشید! همه آنها را برای فردا بگذارید قطعاً وظایفتان را صبح روز بعدی به صورت بهتر و کامل تری انجام خواهید داد.

نتیجه گیری

اینکه هفته ها، ماه ها و سالها بگذرد و شما به عقب بازگردید و فقط ببینید که دستاوردهای کاری داشته اید بسیار ترسناک است. علی رغم اینکه بها دادن بیش از حد به زندگی کاری اثرات جبران ناپذیری دارد اما به شما در پرداخت قبوض و رسیدن به اهداف زندگی تان نیز کمک می کند. بنابراین تنها در صورتی که تعادل میان کار و زندگی را رعایت کنید،زندگی شخصی و کاری خوب و مفیدی خواهید داشت.

 

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین

منبع:https://www.entrepreneur.com

 


 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top