16 نکته مهم که بیانگر ضرورت بازاریابی رسانه های اجتماعی در تجارت است

آیا می دانستید که تأثیر گذاری بازاریابی در رسانه های اجتماعی نسبت به بازاریابی خارج از شرکت بسیار بیشتر است . آیا می دانستید که حدود 84 درصد از بازاریابان B2B از رسانه های اجتماعی جهت انجام فعالیت ها یشان استفاده می کنند. این موضوع که چه چیزی را می فروشید و مشتریان تان چه کسانی می باشند دارای اهمیت بسیاری است. باید این نکته را در ذهن داشته باشید که رسانه های اجتماعی به عنوان ابزار مناسبی در بازاریابی شناخته شده اند و موجب رشد برند می گردند.

با آقای تبلیغات همراه باشید.

اهمیت رسانه های اجتماعی در ترافیک وب

1.     پست های به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی می توانند در جهت جذب ترافیک بیشتر مورد استفاده قرار گیرند. خلق صحنه ای جدید در وب سایت تان همانند گرفتن عکس سلفی است که میخواهید تمام دنیا آن را مشاهده کند و از آن لذت ببرد. با ارسال پستی مناسب می توانید در یک هفته بیش از 20000 بیننده داشته باشید که همین امر موجب بالا رفتن تصاعدی ترافیک وب سایت می گردد.

 

2.     بهره مندی از رسانه های اجتماعی موجب افزایش رنک SEO سایت تان می گردد. مو تورهای جست و جو قادر به شناسایی وب سایت هایی که دارای ترافیک بالا هستند و یا وب سایت های غیر فعال می باشند.همچنین استفاده از محتوایی خارق العاده بهترین روش در کسب بالاترین رتبه SEO است که کسب بازدید و ترافیک بیشتر سایت در نهایت SEO را افزایش می دهد.

 

 

  •   رسانه اجتماعی بهترین ابزار جهت برقراری ارتباط با مشتریان و رهبران صنعت شناخته می شوند

 

3.     اگر به درستی عمل کنید ، رسانه های اجتماعی باعث ایجاد ارتباط بالقوه خواهند گشت . آنچه که بازاریابی در اینستاگرام و توییتر را متفاوت می سازد تبلیغات شما و پایگاه مشتریان است چرا که می توانید پست های روزانه آنها را بخوانید و استراتژی بازاریابی تان را متناسب با نیاز های آنها انتخاب نمایید. علاوه بر این، می توانید از طریق رسانه های اجتماعی با دیگر تجار ، مدیران، صاحب نظران و روزنامه نگاران ارتباط برقرار کنید.

 

4.     کاربران پذیرای پیام های شما می باشند

افراد ، توییتر و فیس بوک را به عنوان شبکه های اجتماعی می شناسند و نه ابزاری برای بازاریابی .از این رو علاقه ای به بازدید از پست تبلیغاتی که ارسال می کنید ندارند و بیشتر مایل به شنیدن نظرات شما هستند . پس می توان با پست نظرات و محتواهای جذاب باعث افزایش ترافیک و جذب مخاطبان بیشتر شد.

 

5.     تبلیغات در رسانه های اجتماعی به گونه ای می باشند که امکان شناسایی مشتریان بالقوه را به بازاریابان می دهد. یکی از دلایلی که رسانه های اجتماعی با اهمیت شمرده می شوند، ویژگی شخصی سازی تبلیغات است. تبلیغات در فیس بوک امکان شناسایی کاربران را از طریق موقعیت مکانی ، سطح تحصیلات ، فعالیت های صنعتی و پیشینه خرید به بازاریابان می دهد. به علاوه ، می توانید نرم افزار Facebook Pixel را نصب نمائید تا به راحتی کاربرانی که از صفحه شما بازدید کرده اند را مجددا بیابید چرا که چنین کاربرانی جزو مشتریان بالقوه به حساب می آیند.

 

6.     رسانه های اجتماعی شما را از رویداد ها مطلع می سازد که در نهایت می توانید به تولید محتوا بپردازید. این موضوع که آیا تجارت شما از موسسه خیریه ای حمایت می کند و یا در نمایش تجاری شرکت می کند و یا خیر می تواند تأثیر بسیاری بر دیده شدن برند شما در رسانه های اجتماعی داشته باشد . با پست نمودن محتواهای مرتبط با رویداد ها می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

 

اهمیت بازاریابی در رسانه های اجتماعی و تأثیر آن بر محبوبیت برند

 

7.     بازاریابان می توانند به سرعت مشکلات را حل نمایند. اگر در خصوص کالا و یا خدماتی که ارائه می کنید مشکلی پیش می آید، به سرعت از آن مطلع خواهید گشت چرا که بازخوردهای بسیاری را در فرآیند بازاریابی رسانه های اجتماعی دریافت خواهید نمود . لازم به ذکر است که تحقیقات نشان داده است که مصرف کنند گان قدر دان شرکت هایی می باشند که به شکایت مشتریان پاسخ می دهند.

8.     فعالیت های گسترده در رسانه های اجتماعی موجب فعال سازی مخاطبان برند می گردد. بدون شک برند هایی که در رسانه های اجتماعی فعالیت بیشتری دارند ، مشتریان بیشتری را مجذوب خود می کنند چرا که هرچه فعالیت تان بیشتر باشد از حالت سازمانی بی روح در می آیند و به فرد حقیقی تبدیل می گردند که با دیگران در ارتباط است. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 16 نکته مهم که بیانگر ضرورت بازاریابی رسانه های اجتماعی در تجارت است

فعالیت بازاریابی صحیح در رسانه های اجتماعی موجب پیروز گشتن برند تان در صحنه های رقابتی می گردد.

 

9.     از آنجایی که رقیبانتان در رسانه های اجتماعی فعالیت گسترده ای دارند شما نیز می بایست که فعال باشید. حدود 4 درصد از برند ها در بیش از یک شبکه اجتماعی فعالیت دارند. از این رو پیروز شدن در چنین صحنه ی رقابتی بسیار دشوار می باشد چرا که اگر رقیبانتان زود تر از شما کاربری را شناسایی کنند قطعا آن را مجذوب برند خود می کنند و کاربران کمتری را متعاقباً بدست خواهید آورد. پس اگر فعالیت بیشتری داشته باشید مشتریان بیشتری را کسب خواهید نمود.

 

10. بازاریابی در رسانه های اجتماعی ارتباطی به سرمایه ندارد . برخی از برند ها  دارای بودجه ی تبلیغاتی بیشتری نسبت به دیگر رقبای شان می باشند ولی تمام شرکت ها در زمینه ی بازاریابی در شبکه های اجتماعی با بودجه ای و شرایطی کاملا برابر شروع به انجام فعالیت های خود می کنند. از این رو برند هایی که در میان دیگر رقبایشان پیروز می شوند، از تکنیک های هوشمندانه ای استفاده می کنند که به بودجه ارتباطی ندارد. برای مثال ارزش بسیاری برای مخاطبان خود قائل می شوند.

 

11. شبکه های اجتماعی بهترین بستر برای خبرسازی در خصوص برند تان محسوب می شوند گاهی اوقات نام برند شما در برنامه های تلویزیونی ذکر می شود و برخی اوقات این اتفاق رخ نمی دهد . ولی اگر به اندازه کافی هوشمندانه رفتار کنید می توانید نام برند خود را در بین اتفاقات مهم روز جای دهید چرا که با استفاده از حضور مستمر و زیرکانه در رسانه های اجتماعی همچون Twitter می توانید برای برند خود خبرسازی نمایید.

 

12. بازاریابی در رسانه های اجتماعی باعث افزایش فروش می شود. آیا می دانستید که حدود 70 درصد از بازاریابان مشتریان خود را از طریق فیس بوک بدست آورده اند و همچنین 84 درصد از مدیران اظهار داشته اند که رسانه های اجتماعی در امر تصمیم گیری در خریداری کمک بسیاری می کنند. رسانه های اجتماعی نه تنها موجب دیده شدن نام برند شما می گردند بلکه مخاطبان را ترغیب به خرید می کند. شما می توانید با کد گذاری بر روی محصولاتی که در رسانه های اجتماعی به فروش می روند در نهایت میزان تأثیر آن شبکه ها را بسنجید و به این مسئله پی ببرید که کدام کانال اجتماعی تأثیر بیشتری بر فروش برندتان گذاشته است.

 

13. با بهره مندی از این شبکه ها ، به شناسایی مشتریان جدید خواهید پرداخت . اگر از کلمات کلیدی استفاده کنید می توانید افرادی که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند را بیابید و از آنها به عنوان مشتریان بالقوه یاد کنید. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

14. مشتریان جدیدی ترغیب به خرید خواهند شد .

 

با عضویت در برخی از شبکه های اجتماعی می توانید به گروه های مرتبط با حرفه و صنعتتان ملحق شوید و با تأثیر گذاری بر مخاطبان؛ فروش خود را افزایش دهید و برندتان را ارتقا بخشید..

 16 نکته مهم که بیانگر ضرورت بازاریابی رسانه های اجتماعی در تجارت است

 

15.  این شبکه ها رایگان میباشند

یکی از بی هزینه ترین روش ها جهت بازاریابی و تبلیغ برند ، استفاده از شبکه های اجتماعی است. ولی باید این مسئله را در ذهن داشته باشید که انتخاب محتوای مناسب و به اشتراک گذاری صحیح مطالب از نظر زمانی  بسیارهزینه بر است.

 

16. بازگشت سرمایه در تبلیغات شبکه های اجتماعی حتمی میباشد.

قطعاً هر هزینه ای که برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی صرف می شود پس از مدتی موجب برگشت سرمایه به صورت چندین برابر خواهد شد زیرا یکی از بهترین بسترها برای تبلیغات و جذب مشتریان بیشتر محسوب می گردد.

 

تهیه و ترجمه واحد دیتای گروه سمین

منبع: http://www.contentfac.com


 

 

 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top