استفاده از رسانه های اجتماعی جهت بازاریابی کسب و کار

 

 رسانه های اجتماعی به روز و رایگان بوده و به سرعت اطلاعات را منتقل می کنند به همین علت است که اکثر کسب و کارها توسط رسانه های اجتماعی با مشتریان خود ارتباط بر قرار می کنند.

 جهت افزایش تاثیر گذاری این روش می بایست اهداف رسانه مورد نظر خود را به دقت بررسی نمایید همچنین باید  کمی وقت و زمان صرف کنید تا تلاش هایتان ثمره دهد بنابر این  تعیین هدف و مشاهده میزان تاثیر گذاری روند به کار گرفته شده یکی از ضروری ترین بخش های استفاده از رسانه های اجتماعی در جنبه های بیزنسی می باشد.

 با بررسی و پی گیری مراحل زیر قادر به ایجاد استراتژی موثری در زمینه رسانه های اجتماعی خواهید بود. با آقای تبلیغات همراه باشید.

 

1-    تمرکز بر آنچه که می خواهید بدست آورید:

1-1 افزایش روابط با مشتریان فعلی

رسانه های اجتماعی این امکان را به شما می دهند که به صورت شخصی یا گروهی با مشتریان خود گفتگو داشته باشید، شما می توانید با کمترین هزینه به گفتگو با مشتریان خود بپردازید که به این منظور می توانید کانالی راه اندازی کرده و اطلاعات مهم و به روز را در اختیارشان قرار دهید.

همچنین طی این مکالمات می توانید اطلاعات بیشتری راجب مشتریان خود کسب کرده و آنها نیز آگاهی بیشتری به شما و کسب و کارتان پیدا کنند.

مشتریان می توانند باز خورد های سازنده ای در مورد بیزنس تان در اختیار شما قرار دهند علاوه بر این استراتژی قوی ای در زمینه رسانه های اجتماعی از شکل گیری شکایات مشتریان جلوگیری می کند.

2-1 جستجوی مشتریان جدید

 کانال های رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند افراد علاقه مند به کسب و کارتان را شناسایی و جذب نمایید فقط باید محتاط و با دقت عمل کنید تا مشتریان فعلی تان نیز  با معرفی و توصیه خدمات و محصولات شما به افرادی که نیازمند تان هستند، به جذب مشتریان جدید کمک نمایند.

3-1 افزایش اعتبار

 هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی باز خورد مشتریان را به اشتراک بگذارید و خود را به عنوان یک کسب و کار مشتری محور با سرویس دهی عالی معرفی نمایید هرچه قدر مشتریان راحت تر با شما در ارتباط باشند مشتریان به شما اعتماد خواهند کرد و رسانه های اجتماعی این امکان را به آنها می دهند که به صورتی که خودشان می خواهند با شما در ارتباط باشند البته به دیاد داشته باشید که صداقت در رسانه های اجتماعی بسیار حائز اهمیت می باشد در غیر این صورت اعتماد مشتری را از بین می برد.

 

2-  انتخاب بهترین رسانه اجتماعی

1-2            مشتریان شما کجا هستند؟

اگر مشتریان شما از یک رسانه مشخص استفاده می کنند مشخص است که کجا باید فعالیت خود را آغاز نمایید اما واقع بین باشید اگر مشتریانتان بحث و گفتگو یی نمی کنند هر گونه تلاش شما بی فایده خواهد بود.

 به جای اینکه منتظر باشید آنها به سمت شما بیایند شما به سمت مشتریان برویدذ.

2-2  بر قراری ارتباط با مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی

بر قراری ارتباط با مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی، شما را از دیگر رقبا متمایز می کند ، همچنین مشتریان مشتاق را به شما نشان داده و به شناسایی بیشتر شما کمک می کند.

 

3- ارزیاب ، بررسی ، تجدید نظر

1-3           تعیین هدف

مانند تمامی ارتباطات الکترونیکی دیگر رسانه های اجتماعی نیز مزایایی دارد که قابل ارزیابی می باشد فقط ابتدا می بایست اهدافی را در نظر گرفت و به صورت مداوم و پیوسته آنها را پی گیری کرد برای مثال افزایش 5 در صدی ترافیک سایت در یک ماه.

2-3 از تغیرات نترسید!

 رسانه های اجتماعی به سرعت در حال رشد و تغییر می باشند بنابر این از آنچه انجام می دهید درس بگیرید و از اینکه روش های مختلفی را امتحان می کنید نترسید.

3-3 صبور باشید:

 استفاده از رسانه های اجتماعی سر مایه گذاری زمان می باشد بنابر این زمان می برد تا به نتایج مورد نظر خود برسید در این روند از تاثیرات همواره هشیار باشید اما در صورتی که نتیجه مورد نظر را دریافت نکردید روحیه خود را از دست ندهید زیرا راهکار های بیشتر و متفاوتی وجود دارد.

 در آخر با به روز رسانی و بررسی منظم رسانه های اجتماعی ، میزان پیشرفت خود را بسنجید.

تهیه و ترجمه واحد دیتای گروه بین المللی سمین

منبعwww.marketingdonut.co.uk/

 


 

 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top