راهکارهایی جهت حفظ ارزش برند:

راهکارهایی جهت حفظ ارزش برند:


راهکارهایی جهت حفظ ارزش برند

چند ماه پیش صفحه گوشی یکی از دوستانم شکست. هنگامی که با تیم پشتیابنی برند گوشی همراه خود تماس گرفت و درخواست کمک کرد، تمام انتظارات او برآورده شد و تیم پشتیبانی در کمتر از یک ساعت به درخواست وی رسیدگی کردند. این تجربه موجب ارتقاء ارزش برند مورد نظر برای دوستم گردید.با آقای تبلیغات همراه باشید.

وی پس از ماجرای مذکور، نسبت به برند گوشی خود، حس بسیار خوبی داشت و آن را به همه اطرافیان پیشنهاد می کرد . همچنین مطالعات نشان داده است که بین 30 تا 50 درصد از مبلغ پرداخت شده برای خرید ، به خاطر رسیدگی های جانبی و نامحسوس آن می باشد.

ایجاد برند با خدمات و محصولات منحصربه فرد، برنامه ریزی دقیق و ارتباط با مشتری آغاز می گردد. امروزه برند سازی براساس راه های ارتباطی موجود، با مشتریان صورت می گیرد. این راه های ارتباطی عبارتند از: تلویزیون، رادیو، شبکه های اجتماعی، فروش اینترنتی و ...

بنابراین هدف، ایجاد تجربه ای خاطره انگیز ، برای مصرف کنندگان می باشد.

گام بعدی چگونگی حفظ ارزش برند است که اینجا به 6 راهکار اشاره می کنیم:


1- بررسی و رسیدگی

بررسی حرفه ای ، همانند روشن کردن چراغی در تاریکی می باشد. تحقیق و بررسی در میان رقبا ، نوری بر شما می تاباند. گاهی اوقات کارآفرینان این گام را نادیده می گیرند و تنها به بررسی اینترنتی بسنده می کنند که این کار عاقلانه ای نیست؛ زیرا هزاران برند، بازاریابی و محصولات مختلف وجود دارند که باید بررسی شوند. بنابراین قبل از راه اندازی برند خود کاری نکنید که از مسیر خارج نشوید.


2- دور اندیشی

به فکر نتایج باشید با بررسی و تحقیقات حرفه ای، نه تنها از ارزش سرمایه گذاری بر برند مورد نظر آگاه می شوید، بلکه راهی برای برنامه ریزی هوشمندانه نیز می یابید. بهتر است ابتدا تمام مسائلی که ممکن است رخ دهد را در نظر بگیرید و پس از آن برند را پایه گذاری نمایید.

 

3- انتخاب عاقلانه

رایج ترین اشتباهی که صاحبان برند مرتکب می شوند، انتخاب نامی های توصیفی است . نباید از نام های توصیفی به عنوان علائم تجاری استفاده شود زیرا آنها برای شناخته شدن ، نیازمند تبلیغات پر هزینه تری می باشند.

بنابراین زمانی را صرف انتخاب نام مناسب برند خود کنید. در نظر بگیرید که چه نامی قدرت برند شما را نشان می دهد.


4- کاربرد مناسب

علامت تجاری مناسب شامل ویژگی های صاحب برند، توزیع کنندگان، صاحبان مجوز و افرادی که از آن استفاده می کنند، می شود. باید از همان ابتدا ، راهنمای مناسب استفاده از برند شما ایجاد شود. راه های مختلف بازاریابی نیز باید در ارائه برند ثبات داشته باشند.

به منظور جلوگیری از سوءاستفاده از حقوق برند شما، مصارف عمومی نیز باید بررسی شوند.


5- ثبت نام همراه با برنامه ریزی

ثبت نام کردن همانند ثبت سند خانه تان می باشد که به شما اجازه می دهد تصرف کنندگان را از آنجا بیرون کنید. ثبت نام تجاری نیز برند شما را از خطر نام های مشابه احتمالی مصمون می گرداند.

ثبت نام را با ثبت علامت تجاری اشتباه نگیرید. ثبت نام درست و موثر، به شما اجازه می دهد به طور بین المللی شناخته شوید.


6- حفظ و اجرا

مدیریت و حفظ اعتبار برند ضروریست ، گاهی اوقات برای حفظ حقوق برندتان باید به بررسی جایگاه خود بپردازید.

هدف این بررسی این است که از پذیرفته شدن تفاوت ها و احساسات ایجاد شده توسط برندتان اطمینان حاصل کنید. همچنین این بررسی شامل نظارت بر مصرف کنندگان جدید به منظور رضایت آنها از خدمات و محصولات نیز می باشد. به یاد داشته باشید که آسپرین، کلینکس، ژیلت و ... نیز یک نام تجاری بوده اند. بنابراین اشتباه نکنید . با پیگیری این راهکارها، کسب و کار خود را ارتقاء داده و ارزش برند خود را نیز حفظ کنید و مطمئن باشید که آینده برند شما روشن خواهد بود.

تهیه و ترجمه هلدینگ بین المللی سمینALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top