فنون و نکات مهم در دیجیتال برندینگ 2016

10 نکته مهم در دیجیتال مارکتینگ سال 2016


می بایست که برای سال 2016 خود را آماده کنید.

1- تجزیه و بازده سرمایه گذاری

با تجزیه هزاران وب سایت و تصحیح لینک های مختلف، می توان از روش های سنتی نیز بهره مند گشت. این روشها بسیار کارآمد می باشند چرا که نیازمند فراگیری اند و به راحتی انجام نمی پذیرند.

2- برنامه ریزی متمرکز

بازاریابان خواستار تسلط بر تمام روش ها می باشند و همچنین به گونه ای برنامه ریزی می کنند که با مشتریان در تماس باشند و این مهم از طریق تمرکز بر یک کانال به صورت همزمان صورت می گیرد.

3- تغییر تبلیغات کلیکی ppc

از نظر 60درصد بازاریابان، تبلیغات کلیکی در سال 2015 نسبت به سال 2014 کارآمدی بیشتری داشته است. ولی با این حال هنوز نیاز بسیاری به بهینه سازی بسترهای موثر بر ppc است. در اکثر اوقات، 80 درصد بودجه تبلیغات کلیکی بسیار کم است ولی با ظهور تبلیغات Adwords گوگل، بستررقابتی بسیار دشواری برای تبلیغات کلیکی فراهم آمده است.

4- کسب دشوار رتبه SEO

گوگل به سایتهایی که در تلفن های همراه راحت تر باز می شوند رتبه بالاتری می دهد. از این پس، سعی و تلاش بشتری برای کسب رتبه SEO نیاز است. از این رو، برخورداری از سایتی کارآمد و بهره گیری از تبلیغات کلیکی مختلف ضروری گشته است چرا که رقابت ها دشوارتر شده است.

5- اختصاص بودجه های بازاریابی به روش های خلاقانه

استفاده از روش های قدیمی همچون PPC و رسانه های اجتماعی همچنان ادامه پیدا خواهد نمود. ولی شرکتها شروع به کشف ایده های جدید خواهند کرد چرا که بررسی از طریق شرکت ها در سال 2016 افزایش پیدا خواهد نمود.

6- افزایش اهمیت بازاریابی در رسانه های اجتماعی

از هر صد هزار مخاطب در فیس بوک، تنها 130 نفر بر پستی کلیک می کنند و این به معنای آن است که شما باید فرصت های جدیدی را در این بسترها پیدا کنید و در اینستاگرام و پینترست تبلیغاتی را ارسال نمایید. تمام این روش ها نشان دهنده خلاقیت شماست.

7- افزایش بازاریابی محتوا

با افزایش محتوای ارسالی در وب سایتی، تغییر بسیار چشمگیری در ترافیک سایت دیده می شود. در سال 2016 تولید محتوا ضروری تر می شود.

8- افزایش تقاضا جهت بهینه سازی ترغیب بازدیدکنندگان

شرکتها در این سال بیشتر از پیش به بهینه سازی ترغیب بازدیدکنندگان اهمیت می دهند چرا که هزینه تبلیغات افزایش پیدا کرده است.

9- نقش کلیدی تلفن همراه در جذب مشتریان

این موضوع که اهمیت تلفن همراه روز به روز افزایش پیدا می کند، قابل انکار نمی باشد. علاوه بر این، تحقیقات اظهار داشته اند که تبلیغات آنلاین در تلفن های همراه 5 برابر بیشتر موفق بوده است.

10- افزایش شخصی سازی و جداسازی

در سال 2016، بازاریابان بیش از پیش به تمرکز بر شخصی سازی و جداسازی احتیاج دارند. کمپین های ایمیلی به شخصی سازی و تغییر محتواها احتیاج مبرم دارن،د به گونه ای که صفحات و محتواها می بایست که در راستای علایق مخاطبان باشد.


فنون دیجیتال برندینگ و بازاریابی سال 2016


استراتژی های بازاریابی اثبات گشته و صحیح هیچ گاه قدیمی نمی شوند ولی بازاریابان خردمند در این عصر به کسب ایده ها و فنون جدید می پردازند.

از آنجایی که رسانه های اجتماعی و محبوبیت استفاده از تلفن های همراه تاثیر بسزایی بر نحوه مدیریت نام تجاری گذاشته اند، مدیران نام های تجاری به خلق و اشتراک گذاری محتوا، برقراری ارتباط با مشتریان و کسب درآمد بیشتر از طریق تکنولوژی روز می پردازند.

1-      به اشتراک گذاری ویدیوها در فیس بوک بهترین روش است.

با ظهور فیس بوک و اشتراک گذاری ویدیوها در این بستر، فیس بوک به بالاترین رتبه رسیده است و یوتیوب رتبه دوم را کسب کرده است.

از آنجایی که یوتیوب و فیس بوک بهترین بسترهای اشتراک گذاری محتواهای ویدیویی می باشند، بازاریابان در سال 2016 می توانند به ارتقا برند و بازاریابی خود از طریق ویدیوهای پستی و استفاده از تلفن های همراه بپردازند.

2-      تنها 5 ثانیه جهت جلب توجه مخاطبان نیاز می باشد.

تحلیل مطالعات انجام شده نشان داده است که در عرصه تبلیغات ویدیویی در تلفن های همراه، اگر بازاریابان نتوانند در 5 ثانیه اول نظر مخاطبان را به خود جلب کنند، فعالیت های آنان بی فایده خواهند بود.

3-      به روند رشد بازاریابی خودکاراهمیت دهید.

هر چه بسترهای خودکارسازی بازاریابی جهت جمع آوری اطلاعات بیشتر فراهم می آیند، بازاریابان می توانند اعداد را به تاکتیک تعبیر کرده و تصمیم های خرمندانه تری بگیرند. می توان اظهار داشت که این بسترها راه حل نیستند، بلکه ابزاری برای تصمیم گیری های بهتر در خصوص نسل جدید و مشتریان می باشند.

4-      توجه به اقتصاد مشترک که موجب ظهور فرصتهای نوین می گردد.

این تصور که حتی مشتریان تاثیرگذار هم به دنبال کسب سرمایه مازادند باعث تغییر مفهوم کلی اشتراک گذاری مسائل اجتماعی گشته است و معاملاتی همچون حمل و نقل و اجاره هتل از طریق روش های دیجیتالی انجام می گیرند.

         

5-      توجه به حریم خصوصی که به نوعی مشکل نوین تبدیل گشته است.

اکثر سازمان ها (بانکها و غیره) تجربه علامت ایمنی اینترنتی سرقت اطلاعات را داشته اند. سرقت اطلاعات در بسترهایی اینترنتی افزایش می یابند و بازاریابان باید که توجه خود را به برقراری امنیت اینترنتی معطوف سازند چرا که امری ضروری در برندینگ می باشد.

6-      اهمیت دادن به تکنولوژی بازاریابی B2B (Business-to-Business) که تحت تاثیر خواسته های مشتریان واقعی و وفادارمی باشند.

از دید طراحی و محتوا، تجارب مشتریان و واسط کاربر و هرچه که بر دسکتاپ، تبلت و یا تلفن های هوشمند جای گرفته است بر اساس تبلیغات تجاری- کاربری پایه ریزی گشته اند.

در سال 2016، از آنجائی که خریداران شرکت های بزرگ B2B از دستگاه های مشابه برای کار استفاده نمایند، آنها از فروشندگان و شرکای خود انتظار مطابقت با تجربه B2C را دارند. از این رو، مشتریان خواستار سرعت، جوابگویی و کاربرد آسان کالا و خدمات می گردند.

7-      توجه به اصل تبدیل روسا به ربات

از آنجایی که بازاریابی و مدیریت روابط مشتریان بسترهایی را جهت خودکارسازی فعالیتها فراهم می آورند اکثر بازاریابان خود را به عنوان یک ربات می دانند که همه چیز را خودکارانه به انجام می رسانند.

8-      شهرت نام تجاری به همانند یک الگوریتم عمل نمی کند.

مدیریت شهرت آنلاین عمدتاً از SEO رباتیک به محتوا تغییر پیدا کرده است و با بسترهای رسانه شخص سوم به اشتراک گذاشته است. از این رو، بازاریابان به هر اندازه که تلاش کنند نمی توانند با الگوریتم های رتبه بندی گوگل هماهنگ کردند و آنها می بایست که فنون جدید را در کسب رتبه های بهتر به کار گیرند.

9-      توجه کارفرمایان سرشناس به بررسی محصولات

ابرقدرتانی همچون سایت Amazon در روزهای آخر سال واکنش بیشتری را دریافت نموده و تعداد مخاطبان بیشتری را کسب می نمایند. از این رو، مشتریان نسبت به سرشناسی کارفرمایان شرکتها و بررسی صحیح محصولات حساسیت بیشتری پیدا کرده اند و اهمیت بیشتری برای آنها قائلند.

پس کارفرمایان می بایست که به این قبیل مسائل بیشتر توجه نمایند و مجبور به توجه بیشتر به درآمد حاصل از تبلیغات، اسپانسرها و بررسی های انجام شده می کنند تا اعتماد مشتریان بیشتری را کسب نمایند.

10- توجه به اپلیکیشن ها

 با توجه به اپلیکیشن هایی که دارای GPS می باشند (همانند waze و Google Maps) تلفن های هوشمند قادر به نشان دادن موقعیت کاربران گشته اند و این باعث گشته است که بازاریابان روش های نوینی را در یادآوری خود به کار گیرند. برای مثال زمانی که کاربران به منطقه شرکت و یا مغازه آنها نزدیک می شوند، پیامی برای آنها ارسال می گردد که آنها را ترغیب به مراجعه می کند. 

تهیه و جمع آوری واحد دیتای سمین
ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top