چگونه می توان تجارت خود را توسعه بخشید

 توسعه تجاری یکی از مهمترین و اساسی ترین موفقیت هایی است که یک شرکت می تواند کسب کند چرا که با توسعه تجاری می توان تعداد مشتریان را افزایش داده و پنجره های جدیدی را به سمت فرصت های استثنایی گشود.

نکات برای توسعه ی تجارت را با آقای تبلیغات دنبال کنید.

1- ایجاد برند و لوگوی تصویری

شناخته شدن برندتان به صورت جهانی هدف اصلی شماست که به تجارتتان اعتبار می بخشد و باعث سرزبان افتادن نام برند شما می گردد. لوگوی خود را در دفتر و محل شرکت نصب نمایید بر روی کارتها، امضاهای مخصوص ایمیل، بروشورها، پرچم ها، وب سایت ها و کالاهای تجاریتان لوگوی برندتان را حتماً قرار دهید.

2- شبکه برقراری ارتباط

ملاقات افراد حرفه ای، تاثیر ویژه ای بر توسعه وضعیت تجاری برندتان می گذارد و شرایطی را جهت یادگیری مهارتی از رقیبان، تشکیل شراکت های سودمند در حوضه های تجاری و صنعتی و کسب آگاهی بیشتر مهیا می سازد. شما می توانید از طریق روش های ذیل به برقراری ارتباطات با افراد حرفه ای بپردازید.

  •  در جلسه های گروهی شبکه ای شرکت نمایید. می توانید از طریق اینترنت، روزنامه و انتشارات تجاری، گروه های مناسب را بیابید.
  • خود را به دیگران در جلسه ها معرفی کنید و در خصوص تجارتتان توضیح دهید. در رابطه با تفاوت و ویژگی های خاص بیشتر شرح دهید و راجع به اهداف خود نکاتی را بیان نمائید.
  • در حین انجام گفت و گوها، سوال های تجاری مرتبطی را مطرح کنید. به علاوه با توسعه تجارتتان می توانید مهارت های شرکت در جلسه را فرا گیرید. مطرح کردن سوالهایی که موجب بحث آزاد شود شرایط مناسب برای معرفی برندتان را فراهم می سازد.
  • کارتهای تجاری خود را به آشنایان و افرادی که ملاقات می کنید بدهید. جلسات شخصی را با افرادی برگزار کنید که از شناخت برند شما منفعت می برند.

3- تبلیغات

از روش های ذیل در جهت تبلیغ برندتان استفاده نمایید.

  •  از نشانه ها، نمایه ها، تابلوهای تبلیغاتی و برندها در جهت تبلیغ برند خود استفاده کنید.
  •  در مجله ها، روزنامه ها، کتاب ها و مجله های صنعتی و تجاری تبلیغات خود را منتشر کنید. از رسانه هایی استفاده کنید که متناسب با حرفه تان باشند برای مثال اگر حرفه تان در رابطه با تکنولوژی است، بهتر است که تبلیغات خود را در مجله های تکنولوژیکی و کامپیوتری به چاپ برسانید. با آقای تبلیغات همراه باشید.

تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، بهترین روش های ارتقا و کسب مخاطبان بیشتر است می توانید در نمایشگاه های تجاری به پخش تبلیغات خود بپردازید.

 به علاوه، محل هایی همانند خیابان های پر رفت و آمد و مکان های تفریحی و تجاری شلوغ می توانند فرصت های خوبی را برای تبلیغ بهتر برند مهیا سازند.

  •  ایمیل مستقیم

می توانید با استفاده از طریق ایمیل هایی که از مشتریانتان دریافت می کنید، بروشورها، کاتالوگ ها، کارت پستال ها و نامه های معرفی خود را ارسال کنید. این روش جهت وفادارسازی مشتریان و افزایش محبوبیت برندتان در میان مشتریانتان استفاده می شود.

می توانید با کمک گرفتن از یک شرکت روابط عمومی به تبلیغات بهتر برند شرکت خود بپردازید که این تبلیغات ها می توانند در قالب اخبار و موضوعات انتشار می باشند.

  • اینترنت

توسعه تجاری نیازمند توسعه وب سایت تجاری است باید در زمینه های تجاری فعالیت داشته باشند و همزمان به راه اندازی وبلاگ، صفحات رسانه های اجتماعی مختلف، وب سایت ها، تبلیغات کلیکی و بهینه سازی وب سایتتان (SEO) اهمیت دهید. هر تجارتی با صرف نظر از سایز، می تواند از مزایای اینترنت بهره مند شود و به ارتقا بازاریابی اینترنتی خود بپردازد.

       4- ایجاد شراکت با سازمان های دیگر

با ادغام شرکت ها و ایجاد شراکت با دیگر سازمان ها می توان سود و موفقیت بسیاری را کسب نمود از این رو، شراکت یک ابزار بسیار مهم در این امر شناخته شده است چرا که به هنگام کسب محبوبیت یک برند، برند دیگر نیز سود می برد.

نکته: ایجاد شراکت با سازمانی که قوی است در زمانی که هنوز شرکت شما قدرت نیافته و ثبت نشده است سازمان مقابل متوجه ارزش شرکت شماست ولی این مهم را در نظر داشته باشید که باید ارزش دو شرکت که با یکدیگر مشارکت دارند به یک اندازه باشد اگر تعادلی وجود نداشته باشد مسلماً ضرر خواهید کرد و باید در عوض مبلغی را پرداخت کنید.

5- توجه به قدرت بسیار بالای رسانه های اجتماعی

در این عصر، رسانه های اجتماعی تاثیر چشمگیر بسیاری بر نحوه تبلیغات گذاشته است شما می توانید هزینه گزافی را برای تبلیغات صرف نمایید و یا می توانید خود با وقت گذاشتن در رسانه های اجتماعی و بدون پرداخت هیچ هزینه ای برندتان را تبلیغ کنید و توسعه دهید. با آقای تبلیغات همراه باشید.

با استفاده از محیط های مناسبی همچون گوگل پلاس، فیس بوک و دیگر رسانه های اجتماعی می توان بازاریابی اینترنتی را بهبود بخشید.

-         ارائه هدیه های کوچک

-         هدیه های کوچکی را تهیه کرده و با نام شرکت و لوگوی خود روی آن به مشتریان و دیگر شرکت ها هدیه کنید. هدایایی همچون خودکار، تقویم و برچسب که زیاد استفاده می شوند می توانند تاثیر مثبتی روی شناخته شدن برندتان بگذارد.

-         توسعه روابط با مشتریان

یکی از مهمترین و پر اهمیت ترین عواملی که حتماً باید مهم شمرده شوند و توجه بسیاری به آنها گردد، مشتریان و برقراری ارتباط با آنهاست. می توانید به هنگام مناسبت هایی همچون عید، کارت پست هایی را برایشان ارسال نمائید و عرض تبریک خود را ابراز کنید.

-         تشویق مشتریان به ابراز علاقه و تجاربشان

هیچ ابزاری از توصیف تجاربی که مشتریان داشته اند تاثیرگذارتر نیست. زمانی که مشتریان از برندی راضی باشند و آن را به همگان توصیه کنند دیگر می توان اظهار کرد که آن برند توسعه لازم را پیدا کرده است و با بازاریابی و بکارگیری استراتژی های تجاری بهتر می تواند موفقیت های بیشتری را کسب کند.

 

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ سمین

  


 

 Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top